WERSJA DLA NIEWIDZĄCYCH POLITYKA PRYWATNOŚCI
W trosce o ludzi i środowisko

4+2

  • 4 zobowiązania
    i 2 priorytetowe obszary

Kontakt

Emilia Maraszek

Biuro Prasowe

Orbis S.A.

 
+48 22 829 39 10 
 

Dowiedz się wiecej

Hotelarstwo w najlepszym standardzie
broszura korporacyjna

POBIERZ BROSZURĘ

ORBIS TV

OBEJRZYJ

Z inicjatywy pracowników Grupy Hotelowej Orbis, w kwietniu 2011 r., Fundacja Accor (www.fondation-accor.com) przekazała Fundacji MaMa (www.fundacjamama.pl) 41 000 EUR na finansowanie projektu "Spółdzielnia MaM" (www.spoldzielniamam.pl). Pomysłodawcą projektu byli pracownicy Grupy Hotelowej Orbis a Fundacja Accor odgrywała rolę inkubatora przedsiębiorczości.

Przez 2 lata, 15 młodych, samotnych matek znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i na skraju marginalizacji społecznej, było objętych programem szkoleń.  Kobiety nauczyły się wytwarzać nowoczesne rękodzieło inspirowane polską sztuką ludową a następnie założyły spółdzielnię socjalną, w ramach której sprzedawały wytworzone przez siebie produkty, uzyskując w ten sposób dochody.  Była to pierwsza w Polsce spółdzielnia socjalna matek.

Przebieg projektu:

Kwiecień 2011: Konferencja prasowa inaugurująca projekt - Komunikat prasowy z 05.04.2011

Lipiec 2011: Po zakończeniu pierwszej części szkoleń poświęconej osobistemu rozwojowi i coachingowi, która trwała 3 miesiące, od lipca do połowy września br., beneficjentki projektu "Spółdzielnia MaM" weszły w drugi etap szkoleń poświęconych wytwarzaniu rękodzieła inspirowanego polską sztuką etno. Cykl artystycznych warsztatów został przygotowany i jest realizowany w Państwowym Muzeum Etnograficznym (www.ethnomuseum.pl), gdzie uczestniczki naszego projektu poznawać będą tajniki decoupage'u, haftu, nauczą się tworzyć orginalną biżuterię oraz zabawki dla maluchów.

 

Wrzesień-listopad 2011: formalne stworzenie i zarejestrowanie "Spółdzielni socjalnej MaM".

Grudzień 2011: Sprzedaży produktów "Spółdzielni MaM": www.spoldzielniamam.pl oraz profil "Spółdzielnia MaM" na FaceBook'u.

Reportaż z projektu „Spółdzielnia MaM”