WERSJA DLA NIEWIDZĄCYCH POLITYKA PRYWATNOŚCI
W trosce o ludzi i środowisko

4+2

  • 4 zobowiązania
    i 2 priorytetowe obszary

Ochrona dzieci

Kontakt

Katarzyna Gronek

Biuro Prasowe Orbis S.A.

 
+48 22 829 38 03 katarzyna.gronek@accor.com

Dowiedz się wiecej

Hotelarstwo w najlepszym standardzie
broszura korporacyjna

POBIERZ BROSZURĘ

ORBIS TV

OBEJRZYJ

Accordeon Samodzielności to projekt społeczny, zainicjowany przez pracowników Grupy Hotelowej Orbis i Fundację Accor, a realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje. Jego celem jest pomoc w wejściu na rynek pracy i usamodzielnieniu się młodym osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej. Realizowane jest to poprzez specjalny program rozwoju osobistego, staży i praktyk zawodowych.

Projekt „Accordeon Samodzielności” realizowany jest w Polsce po raz trzeci i przebiega w 3 etapach: szkoleń z rozwoju osobistego, warsztatów funkcjonowania w przedsiębiorstwie i etapu końcowego, czyli stażu w jednej z firm partnerskich. Dzięki pomocy psychologicznej specjalistów z Fundacji dzieci Niczyje, młode osoby zrekrutowane do programu mają uwierzyć we własne siły, poznać różne środowiska zawodowe i, po wcześniejszych wizytach w firmach, rozpocząć płatne staże. Pierwsza edycja rozpoczęła się w sierpniu 2012 roku, 18 młodych osób podjęło płatne staże w firmach partnerskich, część z nich już dostała propozycje zatrudnienia stałego. Realizacja programu nie byłaby możliwa bez zaangażowania dużych firm, które umożliwiły beneficjentom realizację płatnych staży zawodowych podnoszących kompetencje i dały im szanse na dalsze zatrudnienie. W poprzednich edycjach Accordeonu Samodzielności udział wzięły następujące firmy: Bricoman, Sodexo, L’Oreal Professionnel, Norauto, GEFCO, Dalkia Warszawa,hotel ibis Warszawa Stare Miasto oraz Novotel Warszawa Centrum i Novotel Warszawa Airport. Proponowane przez nie miejsca pracy dopasowane zostały do preferencji, marzeń i oczekiwań beneficjentów.

„Wsparcie młodych ludzi będących, w trudnej sytuacji życiowej, w zaistnieniu na rynku pracy i usamodzielnianiu się jest działaniem zapobiegającym społecznemu wykluczeniu. Z radością przyjęliśmy inicjatywę Fundacji Accor, która ma na celu ułatwienie startu na drodze kariery dzieciom, które z racji swoich przeżyć nie mają takiej łatwości przystosowania się do warunków i wymogów panujących na rynku pracy, jak ich rówieśnicy. Beneficjenci programu, to nasi podopieczni i całym sercem życzymy im sukcesów.” – komentuje Monika Sajkowska, Dyrektor Fundacji Dzieci Niczyje.